Den Země ve školách na Roudnicku

Dne 22. dubna se konala tradiční událost oslavující naši planetu “Den Země”. Mnohé školy a školky v našem regionu se této akci pravidelně věnují a to různými tematickými aktivitami na podporu přírody a péče o ni. V rámci probíhajícího projektu MAP Roudnicko a Zdravá MAS Podřipsko jsme školy poprosili o sdílení výsledků jejich aktivit, které jsme následně odměnili publikacemi Litoměřicko: otevřená učebnice, jejichž zakoupení a tisk jsme podpořili z projektu MAP ORP Roudnice nad Labem II.

Děti v roudnické Masarykově školce prožily celý nabitý týden na téma “Jak co roste”. Zkusily si např. zasít rostlinky, správně roztřídit odpad a samozřejmostí bylo také pohlazení a péče o králíka Ferdu. Žáci ve škole Chodouny uklidili celou obec a okolí od odpadu pohozeného v přírodě a na veřejných prostranstvích. Žáci roudnické ZŠ Osmičky pomáhali přírodě sázením stromků a důkladným poznáváním života ptactva a toho, co je pro něj možné udělat. Děti z mateřské školy v Rohatcích si nasbíraly a nasušily rostlinky, kterých není nikdy dost a budou hledat i další druhy. Zajímavý den prožily také děti roudnické školky Pohádka, které vytvářely velké plakáty s naší planetou a vším, co k ní patří. Za všechny příspěvky je vděčný nejen náš tým, ale také Země.

Jak je patrné, Den Země je možné pojmout a oslavit různým způsobem a není nutné se zaměřovat pouze na každoroční 22. duben. Ohlasy dětí na aktivity podporující ochranu přírody jsou veskrze pozitivní a zapojení je bavilo, ať bylo jakékoliv. Můžeme se proto určitě těšit na příští ročník a opět si ho náležitě užít, již v co největším počtu a míře. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *