Kalendář akcí na Podřipsku

Náš kalendář slouží jako přehled akcí, které se v regionu Podřipska konají. Informace čerpáme z veřejně dostupných zdrojů, zejména webových a facebookových stránek měst a obcí Podřipska.

Pokud máte zájem o přidání vaší akce do kalendáře, neváhejte nás kontaktovat
na e-mailové adrese info@maspodripsko.cz nebo na našem Facebooku (facebook.com/maspodripsko)

Jako výchozí zobrazení kalendáře jsme zvolili tzv. „Stream“, ve kterém najdete všechny události seřazené podle data konání od těch nejbližších včetně náhledů a základních informací. Podrobnosti o každé akci získáte kliknutím na ni. Akce jsou tříděny do kategorií, každá kategorie má svou barvu tak, abyste ji v kalendáři na první pohled identifikovali. Seznam kategorií naleznete v levém horním rohu kalendáře. Pokud vám vyhovuje více, můžete si v pravém horním rohu kalendáře přepnout na klasické měsíční zobrazení.

V pravém dolním rohu si náš kalendář můžete přidat do svého kalendáře, jako je například Google kalendář nebo Apple kalendář.

Čvn
21
Čt
2018
Ondřej Basjuk / Diogenův syndrom v Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Čvn 21 – Zář 2 celý den
V​ýstava mladého výtvarníka Ondřeje Basjuka odkazuje k mimořádné osobnosti roudnického kulturního života 2. poloviny 20. století, obětavému mecenáši, neúnavnému sběrateli uměleckých děl a zanícenému obhájci národních kulturních tradic, zakladateli roudnické galerie Augustu Švagrovskému.
Národ sobě v Galerie moderního umění v Roudnice nad Labem
Čvn 21 @ 17:00 – Zář 10 @ 0:00

Výstavu zahájí Veronika Hulíková, autorka výstavy, spolu s Ninou Milotovou, odbornicí na problematiku obrození na Podřipsku. V hudební části vystoupí Fojtův komorní sbor se sbormistryní Zuzanou Zrzavou se speciálním podřipským programem.

Čvn
28
Čt
2018
Koncert Officium Vias tuas Domine / Svatomichalský graduál k svátku Mistra Jana Husa a Jeronýma Pražského v Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Čvn 28 @ 17:00

Ansámbl staré hudby Polyfonion pod vedením Igora Angelova

Graduál byl sepsán mezi roky 1573–1578 pro utrakvistické literátské bratrstvo při kostele sv. Michala v Jirchářích na Novém Městě pražském. Význam tohoto díla je zesílen ještě tím, že se jedná o vůbec jediný v úplnosti zachovaný vícehlasý graduál pozdní české renesance. Hudba, která se hrála v utrakvistické liturgii v letech 1578 – 1620, bude přednesena u příležitosti 440. výročí prvního uvedení.