Polabskými stezkami za vínem a poznáním

polabskymi_stezkami_studie_2015cs5.indd

Projekt Polabskými stezkami za vínem a poznáním si klade za cíl odstranit bariéry vytvořené hranicemi krajů a obnovit provázanost území MAS Vyhlídky a MAS Podřipsko. Společným tématem pro oba naše regiony je vinařství. Na území obou MAS se rozléhají jediné dvě české vinařské oblasti – litoměřická a mělnická. V rámci projektu je proto budována vinařská stezka, která bude alternativou pro turisty projíždějící po tzv. Labské magistrále. Tato naučná stezka poskytne turistům, kromě krásných pohledů na viniční horu Sovici, mělnický zámek nebo pohledu z tzv. labské terasy, informace o historii vinařství, místních vinařích a dalších atraktivitách.

Podél stezky byla vytvořena odpočivná místa, došlo také k umístění infotabulí, které turistům představí atraktivity obou regionů. Atraktivity mapuje také Studie, která je součástí projektu a kterou naleznete ke stažení níže a mapový průvodce, který bude k dispozici v informačních centrech.

Mezi klíčové výstupy projetku patří rekonstrukce cesty mezi městem Hoštka a obcí Brzánky. Došlo ke zpevnění původní nevyhovující cesty povrchem z hrubého drceného kameniva se zavibrováním kameniva výplňového a umístění dřevěných kmenů zajištěných ocelovou konstrukcí.

Součástí projektu bylo také zakoupení vybavení pro pořádání venkovních společenských a kulturních akcí – party stany, stoly a lavice. Toto vybavení nabízíme k zapůjčení za manipulační poplatek, veškeré podrobnosti naleznete ZDE