Úklid skládky za hřbitovem

Dobrovolný úklid černé skládky za hřbitovem se koná v sobotu 5. listopadu 2016 od 10h

Citace z webových stránek http://www.uklidmeroudnici.cz/

„Zveme Vás na další úklid černé skládky v okolí Roudnice nad Labem. Tentokrát se zaměříme na cestu za roudnickým hřbitovem, která vede z ul. Terezínská k Jirchářské kapli (boží muka). Jedná se o část tzv. Doksanské cesty, kterou vč. zmíněné kaple před časem opravil Vlastivědný spolek Říp, o.s.

Cesta byla bohužel v posledních letech znečištěna různými odpadky. Najdeme zde například TV, lednice, elektroniku a spoustu skla a plastu (podrobněji zde: http://www.zmapujto.cz/map/issue/134025). Krásné výhledy do okolí tak kazí černá skládka rozkládající se v délce cca 200 m.

Současný stav cesty neodpovídá jejímu historickému významu ani odpovědnému vztahu člověka k přírodě. Dovolujeme si Vás tedy pozvat na dorobovlný úklid této černé skládky.

Akce se uskuteční v sobotu 5. listopadu 2016. Sejdeme se v 10h u Jirchářské kaple (viz obrázek níže). S sebou si vezměte vhodné oblečení dle počasí, pomůcky dostanete na místě (pytle a rukavice). Předpokládaná doba trvání úklidu je 2 hodiny, ale zúčastnit se můžete i na dobu kratší dle Vašich časových možností. Po ukončení úklidu plánujeme společné posezení a oběd u grilu (zajistíme jen menší množství bezmasého jídla, doporučujeme si tedy přinést vlastní občerstvení).

Budeme rádi, když nám účast na akci předem nahlásíte, abychom věděli, kolik pomůcek máme zajistit. Hlásit se můžete přes email UklidmeRoudnici@seznam.cz, telefon 777 492 484 (p. Skořepa) nebo přes Facebook: https://www.facebook.com/events/318912725124210/

Těšíme se na Vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *