Ukliďme Česko – ukliďme Podřipsko + SOUTĚŽ

 
Již 11. ročník dobrovolnické akce Ukliďme Česko probíhá od 5. do 7. dubna 2024. Hlavní termín úklidů připadl letos na sobotu 6. dubna, kdy budou tisíce dobrovolníků opět uklízet v lesích, obcích a městech, podél komunikací, ale také na řekách, či v chráněných územích. 
 

MAS Podřipsko se jako člen národní sítě Zdravých měst v rámci jarního termínu Ukliďme Česko propojí se Zdravým městem Roudnice nad Labem. Společně budeme uklízet na předem vytipovaných místech a budeme rádi, když nás sejde co nejvíc!

Připojíte se k nám?
Budeme se na Vás těšit v pátek 5. 4. 2024 ve 12:00 u kašny na roudnickém Karlově náměstí. 
 
Kontaktní osoby:
Ladislava Čelková, koordinátorka pro Zdravé město Roudnice nad Labem, tel.: 720 829 690
Mgr. Martina Smejkalová, koordinátorka projektu Zdravá MAS Podřipsko, Tel.: 721 645 798
 
Připojit se můžete k Facebookové události: Ukliďme Česko – ukliďme Roudnici
 
  • FOTOSOUTĚŽ S MAS PODŘIPSKO📸

Ať už plánujete uklízet s námi, nebo po vlastní ose, nezapomeňte svoje úklidy zdokumentovat a zapojit se do naší tradiční FOTOSOUTĚŽE. I letos jsme pro vás přichystali skvělé ceny a těšíme se na vaše úlovky!

 

Hlavní výhrou je Bokashi kompostér! Tento úžasný kompostér zpracovává bioodpad pomocí fermentace a je vyroben z recyklovaných materiálů slovinskou firmou Skaza. Poradí si s téměř veškerým organickým odpadem a přispěje k udržitelnějšímu způsobu nakládání s odpady.

 
Pravidla soutěže:
  • Sledujte naši Facebookovou stránku: MAS Podřipsko
  • Pošlete nebo sdílejte své fotografie s označením stránky MAS Podřipsko
  • Výherce bude vylosován z účastníků, kteří splní podmínky soutěže
  • Fotografie můžete posílat do 22. dubna 2024 na messenger naší stránky MAS Podřipsko, nebo e-mailem na adresu soutez@maspodripsko.cz

 

JAK SE ZÚČASTNIT UKLIĎME ČESKO?

Do úklidu se může zapojit opravdu každý. Ideální však je najít si v oficiální mapě úklidu organizátora úklidu a připojit se ke skupince dobrovolníků, aby bylo zajištěno efektivní pokrytí všech lokalit. Pokud ale vyrazíte sami na procházku a přitom uklidíte odpadky v okolí svého bloku, určitě tím vůbec nic nezkazíte. Každá ruka se počítá!

 

  • MAPA ÚKLIDŮ

Úklidů se můžete zúčastnit samozřejmě i v termínech blízkých tomuto datu. Úklidy na Podřipsku proběhnou jak organizovaně (můžete se přidat k nám či dalším organizátorům), tak po vlastní ose, kdekoliv na území Podřipska. Vyberte si místo úklidu a přihlaste se např. zde: https://www.uklidmecesko.cz/map/.

 

  • ÚKLIDOVÉ POMŮCKY

Pokud jste jednotlivci, ale i skupiny, kteří chtějí pomoci našemu okolí a přírodě, můžete si rukavice a pytle na úklid vyzvednout po telefonické dohodě přímo na úřadě na Zdravém městě – kontaktní osoba Ladislava Čelková, lcelkova@roudnicenl.cz, tel.: 720 829 690, nebo v kanceláři Místní akční skupiny Podřipsko po telefonické dohodě na adrese Rvačov 61, Roudnice nad Labem (1. patro), tel.: 412 871 503

 

  • BEZPEČNOST

Při úklidech prosím dbejte především o svou bezpečnost a nebojte se k odklizení nebezpečných předmětů přivolat městskou policii. Další informace naleznete zde: Bezpečnostní pokyny pro dobrovolníky

 

  • KDE ODPAD NECHAT? 
Spolupracujeme s městskými službami v Roudnici nad Labem, které přislíbily svoz pytlů s odpadem. Dobře uvázané pytle můžete zanechat na viditelném místě u jakéhokoliv kontejneru se směsným odpadem. 
 
Všem dobrovolníkům, kteří se zapojí moc děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *