Tréninkový program pro začínající start-upy nabízí 13 milionů korun

Své podnikatelské aktivity mohou české start-upy nastartovat díky novému tréninkovému programu CzechStarter agentury CzechInvest. Dostane se jim rad od zkušených mentorů nejen z oblasti managementu, marketingu a řízení společnosti, ale získají také praktické zkušenosti s obchodním využitím svého produktu či služby. Sedmiměsíční trénink budou moci ti úspěšnější z nich završit dvoutýdenním pobytem v Silicon Valley. Zde na ně čekají kancelářské prostory, další mentoring a workshopy či setkávání s potenciálními partnery na networkingových akcích. Program jim významnou částí pokryje i náklady na cestu a překlady propagačních materiálů.

„Program CzechStarter navazuje na úspěšný program CzechEkoSystem, který pomohl více než stovce českých firem s nastartováním jejich byznysu. Vybrané start-upy získají know-how od zkušených podnikatelů, aby mohly lépe směřovat své podnikatelské aktivity a následně komercializovat své produkty. Ti nejlepší z nich načerpají cenné zkušenosti ve světovém centru inovací, v Silicon Valley,“ říká Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest.

V programu CzechStarter je pro podpořené společnosti připraveno 13,1 milionu korun. Každá z nich může dosáhnout na podporu v hodnotě překračující 500 tisíc korun. V Basic fázi bude program krýt vybrané náklady společností z 85 procent. Související náklady jejich pobytu v Silicon Valley pokryje z 75 až 100 procent. Celkem může CzechStarter podpořit až 25 start-upů.

V Basic fázi pomohou mentoři vybraným českým start-upům překonat počáteční potíže při rozjezdu jejich podnikání a vylepšit fungování jejich společnosti. Během sedmiměsíčního programu získají pomoc od těch nejlepších v oboru v podobě praktických zkušeností s komercializací produktu či služby. Start-upy za tímto účelem mohou využít až 150 hodin mentoringu podle svých individuálních potřeb.

Splní-li start-upy podmínky, budou moci vycestovat na dvoutýdenní akcelerační camp do kolébky start-upů – Silicon Valley. Tady je čekají další zvýhodněné služby, například kancelářské prostory, mentoring, specializovaná školení, vstupy na networkingové akce, překlady propagačních materiálů, setkání s partnery či letenky.

„Vytváření partnerských kanálů jsme ze začátku brali na lehkou váhu. Mentor nám pomohl nastavit efektivní obchodní model a nyní již máme partnery v některých zemích v Evropě a vyjednáváme s novými partnery z New Yorku a z Kalifornie,” říká Milan Šimek, CEO společnosti Sewio, který v průběhu let 2014 a 2015 absolvoval program CzechEkoSystem.

Podrobnosti, podmínky a pravidla nového programu CzechStarter přiblíží CzechInvest na sérii akcí Start-up SHOW, které ve vybraných regionech České republiky pořádá od března do dubna. Zazní zde i příběhy firem, které podobné podpory již využily.

Start-up SHOW – harmonogram

Datum Místo
23. březen 2017 Hradec Králové
28. březen 2017 Ostrava
29. březen 2017 Brno
29. březen 2017 Plzeň
30. březen 2017 Praha
6. duben 2017 Havlíčkův Brod

Projekt CzechStarter je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) 2014-2020. Kompletní informace o projektu CzechStarter i podmínky účasti v něm naleznete na stránkách www.czechstarter.org.

(Zdroj: czechinvest.org)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *