„Poznávačka“ stromů v Zámeckých zahradách

Tak jako v loňském roce i letos jsme se rozhodli uspořádat „poznávačku“ v Zámeckých zahradách, tentokrát jsme zvolili téma „Stromy“. 

 

Poznávačka bude volně přístupná po celý den a to v týdnu od pondělí 30. 5. 2022 (až odpoledne) do neděle 5. 6. 2022. 

 

  • Pokud se na poznávačku s dětmi chystáte, nezapomeňte si vytisknout pracovní listy, které naleznete ke stažení níže pod textem. S sebou si vezměte také psací potřeby.
  • Poznávačka je určená především školním dětem. Pokud budete chtít vyrazit i s mladšími, nemusíte tisknout pracovní listy s úkoly, ale můžete si pouze projít zahrady a s dětmi hádat názvy označených stromů (strom, který je označen oranžovou barvou se nazývá?…). Menší děti mohou zvládnout i tzv. frotáž listů (vezmeme si papír A4, přeložíme ho na půl a do něj vložíme list. Ten potom přes papír překreslíme, ideálně voskovkou nebo můžeme použít pastelku.) Pomůcky na frotáž (papíry a voskovky) je třeba si do parku přinést nebo si listy můžete nasbírat a v tvorbě pokračovat ve třídě.
  • V zahradě naleznete 8 různých druhů stromů, které budou označeny kartičkami. Každý název stromu, který budou děti hádat bude mít svou barvu – pokud spojí ve správném pořadí kartičky jedné barvy, dostanou název stromu. Dále budou pracovat dle úkolů v pracovním listu, který mohou vyplňovat ve skupinkách, samostatně či můžete otázky a úkoly využít pouze pro diskuzi – je to na Vás.
  • Mimo názvů stromů mohou děti hádat také znění tajenky, které je obdobným způsobem jako název stromu zakomponováno do všech kartiček. Pokud s dětmi vyluštíte správné znění tajenky, napište nám do zprávy na Facebook, na email či zavolejte a zastavte se cestou zpátky v kanceláři MAS v Očkově ulici (u galerie) – získáte pro děti sladkou odměnu.

 

Poznávačka stromů – pozvánka

Poznávačka stromů – pracovní list

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *