Adventní věnce pro dobrou věc

V předvánočním období jsme se v týmu MAS Podřipsko zabývali tím, co můžeme udělat pro své okolí a jak přispět, zvláště v letošním náročném a zvláštním roce. Po zvážení mnoha variant naše volba padla na roudnické ekocentrum Zvonice, se kterým máme tu čest pravidelně jednat a komunikovat, známe tamější prostředí a víme o mnoha potřebných věcech, které je sem třeba nakoupit a doplnit. Návštěva ekocentra a vlastní zapojení je možné pro každého z řad veřejnosti, my v rámci MAS realizujeme projekty “Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro ORP Roudnice nad Labem II” a “Vzdělávání koordinátorů EVVO a praxe využití školních zahrad”, díky kterým zde můžeme realizovat akce pro školky, školy, rodiče i pedagogy.

Naše podpora nemusela být nijak odkládána, ale uskutečnila se již během prvního adventního víkendu. Zapojili jsme se do aktivity ekocentra “Adventní věnce”, která byla avizována také na sociálních sítích a mnozí si jí jistě povšimli. Podpora spočívá ve věnování svého času, nápadů a úsilí a výrobě věnců, které si poté za volitelný příspěvek zakoupí veřejnost do svých domovů. Materiály se užívají především přírodní, recyklované a udržitelné. Kromě účasti náš tým věnoval také vybranou finanční částku, čímž znovu děkujeme všem našim spolupracovníkům a vedení za sjednocení a entuziasmus.  

Do dalšího roku přejeme ekocentru jen to nejlepší, mnoho příznivců a energie do další činnosti. Těšíme se, až školám a školkám na Roudnicku opět nabídneme lokální vzdělávací programy v přírodní zahradě a klubovně a sejdeme se také s pedagogy a rodiči. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *