SNIŽTE PRODUKCI ODPADŮ. JAK NA TO?

Zásadním problémem Podřipska jsou černé skládky. Část obcí MAS Podřipska využívá tzv. lístkový systém výběru poplatků za svoz odpadů, který sice více motivuje občany k třídění odpadů, ale může je, ve snaze ušetřit co nejvíce finančních prostředků, vést k zakládání černých skládek.

Existují, ale i jiné možnosti, jak ušetřit na poplatkách za svoz odpadů a nezamořit odpadky své okolí. Kromě třídění odpadu lze i předcházet vzniku odpadu. Ministerstvo životního prostředí s bezobalu.org v rámci akce ZERO WASTE TÝDEN radili v průběhu minulého týdne, jak se naučit novým udržitelným návykům a snížit tak produkci odpadů v domácnosti. Přehled publikovaných návodů naleznete níže.

 

 

Přecházení produkce odpadů se netýká pouze domácností. Zajímá vás, jak koncept Zero Waste zavést do svého podnikání nebo ve firmě, kde pracujete? Organizace Bezobalu pořádá celodenní konferenci a večerní networking after party BYZNYS & ZERO WASTE I ANO či NE? Již v pátek 9. 11. 2018 od 9:30Národní technické knihovně v Praze. Více o konferenci naleznete ZDE.

Nechte se inspirovat a osvojte si alespoň jeden z návyků, protože dělat méně se počítá mnohem více, než když se nedělá nic.

                                                                                                Zdroj: https://www.facebook.com/Econea.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *