ROUDNICE JINAK?

Roudnice bez odpadků, Roudnice s méně auty ale více cyklisty na silnicích a s čistším vzduchem, Roudnice, ve které znáte své sousedy… myslíte, že je to na hony vzdálený ideál? I když jste si možná na tuto otázku odpověděli ano, pro Helenu, Ríšu, Kubu, Danu, Gitu, Šárku, Radku a Vláďu ze spolku Zažít Roudnici jinak je to právě naopak a proto společnými silami ukazují, že to jde.

 

A jaký způsob, že si to vybrali? Svoji vizi města přetavují ve skutečnost pořádáním veřejných akcí, do kterýcse může zapojit úplně každý. Nejsou ostrovem sami pro sebe a díky nim Roudnice poznala mimo jiné koncept projektu Zažít město jinak. Proto jsme měli tu možnost se již třikrát potkat se sousedy, přáteli, rodinou, prohodit pár slov se známými a neznámými, trochu si i za sportovat, zatančit a zazpívat a to všechno na ulici, která na pár hodin nepatřila autům a hluku spalovacích motorů, ale lidem, hudbě, dobrému jídlu a pití.

 

Letošní rok tomu není jinak a setkáme se jako loni na náměstí Jana z Dražic, na místě, které, navzdory své polohy v historickém centru města, stojí trochu stranou naší pozornosti. Zažít Roudnici jinak 2016 nám na Purkyňově náměstí zanechal knihobudku, rok 2017 oživil náměstí Jana z Dražic kontejnery se stromy, „ZRJáci“ zde také pomáhali s úklidem proluky, kde teď místo smetí a plevele můžete provětrat své BMXko a zajezdit si na pumptracku.

 

 

Co přinese další ročník? Dle slov organizátorů se festival vrátí zpět ke své podstatě, kterou je sousedská slavnost, kde každý přispěje svou troškou do mlýna. V posledních ročnících se akce stávala stále větší a ona sousedskost se začínala upozaďovat. Zažít město jinak je hlavně o společném sdílení veřejného prostoru, o společném nasazení dobrovolníků, organizátorů a mnoha dalších, kteří si sami vymýšlí a uskutečňují náplň programu pěkně po sousedsku. Jelikož jsme v Roudnici tak trochu všichni sousedi, holky a kluci ze ZRJ nám vzkazují, ať přijdeme 15. září na náměstí Jana z Dražic a ukážeme svůj um, dovednosti svoje nápady a produkty na místě, které bude patřit jen nám. Naučila vás babička plést nebo zalátat díru na ponožce? Přijďte a naučte to i ostatní. Pilovali jste celý rok písničku na kytaru? Neváhejte a obohaťte hudební program. Rádi vaříte a pečete? Přineste svoje kulinářské výrobky a pochutnejte si na nich spolu s ostatními na sousedském obědě. Bude vás čekat dlouhý stůl, kde se nad dobrým jídlem potkáme, poznáme a potěšíme. Tak kdo se přidá?

KDY? 15.9.2018 od 10:00 do 22:00

KDE? Náměstí Jana z Dražic v Roudnici nad Labem.

VÍCE O AKCI NA: https://www.facebook.com/events/1853055341426480/?active_tab=discussion

(Zdroj fotografií: http://www.zazitroudnicijinak.cz/https://www.facebook.com/zazitroudnicijinak/)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *