SmartUp – Program Nadace O2, který podporuje nápady mladých lidí

SmartUp je program Nadace O2, který podporuje nápady mladých lidí.

Pokud nosíš v hlavě zajímavý projekt nebo už jsi se pokusil/a něco rozjet, ale chyběly ti zkušenosti a peníze, a pokud splňuješ níže uvedené, jsi tu správně.

  • Tvoříš s někým 2 – 5 členný tým?

  • Je vám všem 15 – 29 let?

  • Chcete rozjet vlastní projekt?

   Tak se zkuste přihlásit do programu SmartUp.

Registrace osoby = jde o zaregistrování tvojí osoby do programu SmartUp, abys získal/a přístup k přihlášce a dalším funkcím na stránce www.o2smartup.cz.

Registrace projektu = jde o zaregistrování tvého nápadu do 1. úrovně programu SmartUp.

   • Pokud nebude registrace projektu v pořádku, vrátíme ti ji s doporučeními k opravě
   • Pokud bude v pořádku, registraci schválíme a postupuješ dál

Doplnění údajů o projektu = aby mohla tvoje přihláška postoupit ke komisím a do hlasování o Divokou kartu programu, potřebujeme od tebe ještě doplnit další informace o projektu a ostatní členy týmu.

   • Pokud nebudou doplněné údaje formálně v pořádku, vrátíme ti je s doporučeními k opravě
   • Pokud budou v pořádku, přihlášku schválíme a postupuješ dál

Hlasování o Divokou kartu = formálně schválené přihlášky mohou zabojovat u veřejnosti o tzv. Divokou kartu programu SmartUp, která projektu s největším počtem hlasů přinese podporu a přiznání grantu bez ohledu na hodnocení komise.

   • Projekt, který zvítězí, získává automaticky naši podporu
   • Ostatní projekty nemusí ztrácet naději, bude je totiž posuzovat hodnotící komise

Hodnotící komise = v jedné vlně přihlášek komise vybírá až 60 projektů, které program SmartUp podpoří.

   • Pokud tvůj projekt komise nevybere, dáme ti doporučení, jak ho můžeš dopilovat k dokonalosti a přihlásit v další vlně přihlášek
   • Pokud bude tvůj projekt komisí vybrán, získává grant a naši podporu

Vzdělávací kurz = jednou z podmínek získání podpory je účast na vzdělávacím kurzu, kde se tvůj tým naučí projektovému řízení, spolupráci, jak komunikovat mezi sebou i s médii a pozná jak svého mentora, tak i jiné týmy, se kterými si můžete vyměnit cenné zkušenosti.

Realizace projektu = po vzdělávacím kurzu má tvůj tým už podepsanou smlouvu a máte tak půlroku na to, abyste se do vašeho projektu pustili, zrealizovali ho a úspěšně dokončili.

Ukončení projektu = pokud tvůj tým dotáhne projekt do konce a splníte všechny podmínky o využití grantu, úspěšně jste jej dokončili. Budeme ale rádi, když se s projektem přihlásíte do 2. úrovně, kde můžete na jeho rozvinutí a vylepšení získat až 60 000 Kč.

2. úroveň projektu = záleží jen na tvém týmu, kam projekt posunete. Vše ale probíhá podobně – podáte přihlášku, kterou posoudí hodnotící komise a vybraných 30 projektů se opět zúčastní speciálního vzdělávacího kurzu a má půlroku na to svůj projekt dokončit. Pokud splníte všechny podmínky a přihlásíte se do 3. úrovně, můžete získat až 100 000 Kč.

3. úroveň projektu = díky 3. úrovni můžete vaši myšlenku dotáhnout k dokonalosti. Opět podáte přihlášku, kterou posoudí hodnotící komise a vybere až 3 projekty, které se zúčastní speciálního školení na míru a mají rok na realizaci svého projektu.

 

Více informací na https://www.o2smartup.cz a https://www.facebook.com/O2SmartUp/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *