Podpora podnikání v regionu je důležitá

Máte firmu a chcete se prezentovat na veletrhu? Hledáte partnery pro mezinárodní obchod? Chcete inovovat firmu a chybí vám peníze? Hledáte nebo nabízíte volné pozemky a nemovitosti pro podnikání?

Tato i další témata řeší Ústecký kraj ve spolupráci se svými partnery jako je Technologické centrum Akademie věd, Inovační centrum, Hospodářská komora či Czechinvest a pomáhá tak při rozvoji podnikatelských aktivit v regionu. „ Do spolupráce se může zapojit každý podnikatelský subjekt, který působí na území našeho kraje,“ říká hejtman Oldřich Bubeníček. Podnikatel či subjekt vyplní dotazník, který je umístěn na internetu nebo může přímo kontaktovat pracovníky úřadu, kteří jsou k danému účelu proškoleni.

V současné době vede kraj databázi volných ploch a objektů pro podnikání, kde je nabízeno 223 nemovitostí pro podnikání. Pomáhá firmám prezentovat se na národních i mezinárodních veletrzích, vyhledávat zde obchodní partnery, zprostředkovává  B2B setkávání. Pomáhá podnikatelům najít vhodné dotační tituly pro financování jejich rozvoje a zprostředkovává pomoc při patentových řízeních. Aktivit, které kraj pro podporu podnikání provádí je celá řada, důležité je, že se jedná o bezplatnou pomoc, kterou mohou využít i malé firmy.

Důležité kontakty:

Ing. Alexandra Zdeňková, vedoucí oddělení lidských zdrojů, podpory průmyslu a podnikání – zdenkova.a@kr-ustecky.cz
Mgr. Martina Želinová Langweilová, SPRP – zelinova.m@kr-ustecky.cz
Bc. Petra Razáková, SPRP – razakova.p@kr-ustecky.cz
Bc. Vít Kaška, SPRP – kaska.v@kr-ustecky.cz
Krajská hospodářská komora, z. s. – francirkova@khk-usti.cz
Inovační centrum Ústeckého kraje, z. s. – office@icuk.cz
Agentura CzechInvest – ustinadlabem@czechinvest.org
Webová databáze brownfieldů – www.invest-uk.cz
Místo pro Vaše náměty, spolupráci – http://rskuk.cz/misto-pro-vase-namety-spolupraci

(Zdroj: http://www.kr-ustecky.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *